SANOAT XAVFSIZLIGI BO'YICHA SEMINAR BO'LIB OTDI
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qo‘mitasi raisining topshirig'iga asosan, Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qo‘mitasining Toshkent viloyati hududiy bo‘limi xodimlari tomonidan Bekobod shahar Metallurglar madaniyat saroyida sanoat xavfsizligi bo‘yicha seminar o‘tkazildi.   Tadbirda “O‘zmetkombinat” AJ Sanoat xavfsizligi va mehnat muhofazasi departamenti xodimlari, tarkibiy bo‘linma rahbarlari, bo‘linma energetiklari, elektriklari, yuk ko‘tarish mexanizmlari bo‘yicha javobgar shaxslar, elektrik ustalari va mexaniklar ishtirok etishdi.
Seminarda “O‘zmetkombinat” AJ Sanoat xavfsizligi boshqarmasi boshlig‘i Tashmatova Gulmira Xabibullaevna so‘zga chiqib seminar qatnashchilari va mavzusi bilan tanishtirib o‘tdi. So‘ng , seminarning asosiy qatnashchilari  Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qo‘mitasi Bosh boshqarma boshlig‘i Djo‘raev Olimdjon Azizovich hamda Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qo‘mitasining Toshkent viloyati xududiy bo‘limi boshlig‘i Yusupov Rustam Atxamovich so‘zga chiqdilar va 2024-yil 4-chorak davomida tadbirkorlik subyektlarida o‘tkaziladigan profilaktika tadbirlari reja-grafigiga asosan xavfli ishlab chiqarish obyektlarida avariya va baxtsiz hodisalarni oldini olish maqsadida qonunchilikka rioya qilish, sertifikatlash, ruxsatnoma olish, davlat ro‘yxatiga qo‘yish hamda texnik xizmat ko‘rsatish mavzularida so‘z yuritishdi.

СЕМИНАР ПО ПРОМЫШЛЕННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ
По поручению председателя комитета по промышленной, радиационной и ядерной безопасности при Кабинете Министров Республики Узбекистан сотрудниками Ташкентского областного территориального отдела комитета по промышленной, радиационной и ядерной безопасности во Дворце культуры Металлургов города Бекабад был проведен семинар по промышленной безопасности.
В мероприятии приняли участие сотрудники департамента промышленной безопасности и охраны труда АО” Узметкомбинат", руководители структурных подразделений, энергетики подразделения, электрики, ответственные за подъемные механизмы, электрики и механики. На семинаре выступила начальник управления промышленной безопасности АО “Узметкомбинат” Ташматова Гульмира Хабибуллаевна, которая ознакомила участников и тему семинара. Затем с докладом выступили основные участники семинара-начальник Главного управления Комитета по промышленной , радиационной и ядерной безопасности Джураев Олимджон Азизович и начальник территориального отдела Комитета по промышленной, радиационной и ядерной безопасности Ташкентской области Юсупов Рустам Атхамович, согласно план-графику профилактических мероприятий, проводимых в субъектах предпринимательства на 4 квартал 2024 года. авария и несчастный случай на опасных производственных объектах соблюдение законодательства, сертификация, получение разрешений с целью предотвращения инцидентов, были затронуты вопросы государственной регистрации и технического обслуживания.