2023-yil yakunlariga ko‘ra shakllantirilgan Ochiqlik indeksida reytingida "O‘zmetkombinat" AJ 77,5 ball bilan "yashil" toifadan joy oldi.
Yoshlar o‘rtasida o‘tkazilgan "Boshqaruv raisi kubogi - 2024" mini-futbol musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
"O‘zmetkombinat" AJ tarkibiy bo‘linmalarida "XON ATLAS" festivali doirasida "Milliy libos - millat qiyofasi" nomli chellenj o‘tkazildi
"O‘zmetkombinat" AJda "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida kombinat Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan "Kasaba bog‘i" tashkil etildi.
"SMART MANAGEMENT" MCHJ o‘quv markazining murabbiylik va auditorlik tajribasiga ega malakali mutaxassisi tomonidan kombinatning rahbar xodimlariga o‘quv kursi tashkil etildi
Kombinat ishchi-xodimlarining malakasini baholovchi test olish platformasi (edu.uzbeksteel.uz) ishga tushurildi.
Ishchi-xodimlarga yanada qulaylik yaratish maqsadida, tb.uzbeksteel.uz platformasida yangi bo‘lim yaratildi.
"O‘zmetkombinat" AJ Xitoy Xalq Respublikasining "China Machinery Equipment Engineering Co., Ltd." kompaniyasi rahbarlari bilan muzokaralar olib borishdi.

- В рейтинге Индекса открытости, сформированном по итогам 2023 года, АО «Узметкомбинат» вошло в «зеленую» категорию с результатом 77,5 балла.
- Проведен турнир по мини-футболу среди юношей «Кубок Председателя - 2024».
- В рамках фестиваля «ХАН АТЛАС» в структурных подразделениях АО «Узметкомбинат» прошел челлендж «Национальная одежда – образ нации»
- В АО «Узметкомбинат» по инициативе Объединенного профсоюзного комитета комбината в рамках общенационального проекта «Зеленое пространство» создан «Сад Профсоюза».
- Организован курс обучения для руководящего состава комбината, который провел квалифицированный специалист учебного центра ООО «СМАРТ МЕНЕДЖМЕНТ».
- Для оценки квалификации сотрудников комбината запущена тестовая платформа (edu.uzbeksteel.uz).
- Для удобства сотрудников на платформе tb.uzbeksteel.uz создан новый раздел.
- АО «Узметкомбинат» провели переговоры с руководством компании «China Machinery Equipment Engineering Co., Ltd.» Китайской Народной Республики.