2023-yil yakunlariga ko‘ra shakllantirilgan Ochiqlik indeksida reytingida "O‘zmetkombinat" AJ 77,5 ball bilan "yashil" toifadan joy oldi.
Yoshlar o‘rtasida o‘tkazilgan "Boshqaruv raisi kubogi - 2024" mini-futbol musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
"O‘zmetkombinat" AJ tarkibiy bo‘linmalarida "XON ATLAS" festivali doirasida "Milliy libos - millat qiyofasi" nomli chellenj o‘tkazildi
"O‘zmetkombinat" AJda "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida kombinat Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan "Kasaba bog‘i" tashkil etildi.
"SMART MANAGEMENT" MCHJ o‘quv markazining murabbiylik va auditorlik tajribasiga ega malakali mutaxassisi tomonidan kombinatning rahbar xodimlariga o‘quv kursi tashkil etildi
Kombinat ishchi-xodimlarining malakasini baholovchi test olish platformasi (edu.uzbeksteel.uz) ishga tushurildi.
Ishchi-xodimlarga yanada qulaylik yaratish maqsadida, tb.uzbeksteel.uz platformasida yangi bo‘lim yaratildi.
"O‘zmetkombinat" AJ Xitoy Xalq Respublikasining "China Machinery Equipment Engineering Co., Ltd." kompaniyasi rahbarlari bilan muzokaralar olib borishdi.

In the rating of the Openness Index, formed by the results of 2023, Uzmetkombinat JSC entered the "green" category with a score of 77.5 points.
A mini-football tournament among young men "Chairman's Cup - 2024" was held.
As part of the KHAN ATLAS festival, the challenge "National Clothes – the image of the Nation" was held in the structural divisions of Uzmetkombinat JSC
At Uzmetkombinat JSC, on the initiative of the United Trade Union Committee of the combine, a "Trade Union Garden" was created as part of the nationwide Green Space project.
A training course has been organized for the plant's management team by a qualified specialist with experience in coaching and auditing activities at the SMART MANAGEMENT LLC training center.
A test platform has been launched to assess the qualifications of the plant's employees (edu.uzbeksteel.uz ).
For the greater convenience of employees on the tb.uzbeksteel platform.uz a new section has been created.
Uzmetkombinat JSC held talks with the management of China Machinery Equipment Engineering Co., Ltd. of the People's Republic of China.