“ONA TILIM - MILLAT RUHI”
➡️Xabaringiz bor, 24-aprel kuni kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan kombinat ishchi-xodimlari o‘rtasida “Ona tili - millat ruhi” mavzusida diktant ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Unda 40 yaqin metallurglar ishtirok etib, ularning lotin yozuvidagi imlosi va tinish belgilari bo‘yicha savodxonliklari sinovdan o‘tkazildi. Albatta, har bir ishtirokchi o‘zining bilimidan kelib chiqqan holda diktant yozishda e’tiborli bo‘lishga harakat qilishdi.
Tanlovning yakuniy natijalariga ko‘ra 9 nafar ishchi-xodimlarning diktantlari a’lo deb baholanib, kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan diplomlar va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

«РОДНОЙ ЯЗЫК — ДУХ НАЦИИ»
➡️24 апреля по инициативе Профсоюзного комитета комбината среди работников  предприятия состоялся творческий конкурс в формате диктанта на тему «Родной язык — дух нации».
В мероприятии приняли участие около 40 металлургов. Участникам предлагалось написать диктант на государственном языке с использованием латинской графики, продемонстрировав знание орфографии, пунктуации и общего уровня языковой грамотности. Каждый конкурсант ответственно подошёл к заданию, стараясь показать свои знания и внимательность.
По итогам конкурса были отмечены девять лучших работ. Победители были награждены дипломами и памятными подарками от Профсоюзного комитета комбината.