ILM-FAN VA ISHLAB CHIQARISH
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "O‘zbekiston Respublikasining innovatsion rivojlanish strategiyasini 2024-2025-yillarda amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida" 2024-yil 13-martdagi 128-son qaroriga muvofiq sanoat muammolarini hal etishga respublika ilmiy salohiyatini keng jalb qilish belgilangan.
Tasdiqlangan jadval doirasida bugun “O‘zmetkombinat” AJga oliy ta’lim va ilmiy muassasalar olimlaridan iborat delegatsiya kombinat bosh mutaxassislari bilan uchrashish uchun tashrif buyurdi.
Tashrifdan maqsad sohadagi ishlab chiqarish muammolarini o‘rganish va kombinat ehtiyojlarini hisobga olgan holda ilmiy tadqiqotlarni tashkil etish imkoniyatlarini muhokama qilishdir.

НАУКА И ПРОИЗВОДСТВО
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 13 марта 2024 года №128 «О мерах по реализации Стратегии инновационного развития Республики Узбекистан на 2024–2025 годы», предусмотрено широкое привлечение научного потенциала страны для решения актуальных задач промышленности.
В рамках утверждённого графика, 23 мая 2025 года в АО «Узметкомбинат» прибыла делегация учёных высших образовательных и научных учреждений на встречу с главными специалистами предприятия.
Цель мероприятия — изучение производственных проблем на местах и обсуждение возможностей организации научных исследований с учётом потребностей комбината.