Qo‘shma g‘oyalar, yangi loyihalar
«O‘zmetkombinat» AJ Ijroiya apparati majlislar zalida «O‘zmetkombinat» va Xitoyning Jianlong Group kompaniyasi mutaxassislari bilan qo‘shma majlis bo‘lib o‘tdi.
«O‘zmetkombinat» AJ Boshqaruvi raisi – Bosh direktor B. Abdullayev mehmonlarga murojaat qilib, majlisning asosiy yo‘nalishlarini belgiladi. Tomonlar yangi loyihalar istiqbollari, kombinat faoliyati bo‘yicha taassurotlar va tajribalari  bilan o‘rtoqlashdilar.
Majlis doirasida Texnik direktor o‘rinbosari Sh. Saydullayev va Elektrda po'lat eritish kompleksi rahbari R. Pirmatov so'zga chiqib, amaliy tajribalar va kelgusidagi hamkorlik bo‘yicha takliflari bilan o‘rtoqlashdilar.
Yig‘ilish yakunida Jianlong Group mutaxassislarini taqdirlash marosimi o‘tkazildi va esdalik uchun suratlar olindi.

НОВЫЕ ИДЕИ, СОВМЕСТНЫЕ ПРОЕКТЫ
В конференц-зале Исполнительного аппарата АО «Узметкомбинат» прошло совместное совещание специалистов Узметкомбината и китайской компании Jianlong Group.
Председатель правления – Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Б.Т. Абдуллаев поприветствовал гостей и обозначил ключевые направления работы. Стороны рассмотрели перспективы новых проектов, обменялись впечатлениями о деятельности комбината и профессиональным опытом.
В рамках встречи свои доклады представили Заместитель технического директора Ш. Саидуллаев и Руководитель электросталеплавильного комплекса Р.Х. Пирматов, поделившись практическими наработками и предложениями по сотрудничеству.