Mehnat faxriylariga ehtirom
Bugun Metallurglar madaniyat saroyida 1-oktabr — O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Bayramda kombinat rahbariyati, faxriy ustoz metallurglar, ishchi-xodimlar va yoshlar ishtirok etishdi.
“O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruvi raisi – bosh direktori Bahodir Abdullayev ustoz va murabbiylarni bayram bilan samimiy muborakbod etdi.
Tadbirda faxriy ustozlar mehnat yo‘llari haqida taassurotlari bilan o‘rtoqlashdilar, yoshlar esa ularga o’zlarini qiziqtirgan savollarini berishdi.
O‘zbekiston Qahramoni, Elektrda po’lat eritish bo’linmasi katta po‘lat erituvchisi Olim To’ychiyevni tantanali ravishda pensiyaga kuzatilgani tadbirning yorqin lahzasiga aylandi. Unga milliy libos kiydirilib, tashakkurnoma, qimmatbaho sovg‘a topshirildi.
Shuningdek, yig’ilishda kombinat boshqaruvi va kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan mehnat faxriylariga ham esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbir davomida ustoz va murabbiylarga bag‘ishlangan qo‘shiqlar ijro etildi, samimiy tabriklar yangradi.
"O‘zmetkombinat" AJda ustozlarga bo‘lgan chuqur hurmat va ehtirom — nafaqat an’ana, balki avlodlar uzviyligi va kasb taraqqiyotining mustahkam poydevoridir.

В ЗНАК ПРИЗНАТЕЛЬНОСТИ ВЕТЕРАНАМ ТРУДА
26 сентября во Дворце культуры металлургов прошло торжественное мероприятие, посвящённое Дню учителей и наставников.
В празднике приняли участие руководство комбината, заслуженные ветераны-металлурги, работники и активная молодёжь.
Председатель правления – Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Баходир Абдуллаев сердечно поздравил учителей и наставников, выразив глубокую признательность за их труд.
Ветераны поделились воспоминаниями о своём трудовом пути, а молодые работники задавали им вопросы.
Особым моментом стало чествование Героя Узбекистана, старшего сталевара ЭСПП Алима Туйчиева, которого проводили на заслуженный отдых. Ему вручили благодарность, памятный подарок, а также облачили в национальный наряд.
Также руководством комбината и профсоюзным комитетом ветеранам труда были преподнесены памятные подарки.
Мероприятие сопровождалось концертной программой и искренними поздравлениями, посвящёнными наставникам.
В АО «Узметкомбинат» уважение и признательность наставникам традиционно рассматриваются как важнейшая основа преемственности поколений и развития профессии.