“O‘zmetkombinat” AJ delegatsiyasi ICBC Standard Bank vakillari bilan Londonda uchrashuv o‘tkazdi
“O‘zmetkombinat” AJ delegatsiyasi Boshqaruv raisi - Bosh direktor Baxodir Abdullayev rahbarligida Londonda ICBC Standard Bank vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda korxonaning faoliyati, moliyaviy natijalari va investitsiya loyihalari bo‘yicha taqdimot o‘tkazildi. Tomonlar sanoat loyihalarini moliyalashtirish, xalqaro kredit liniyalari va uzoq muddatli hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildilar.
ICBC Standard Bank vakillari “O‘zmetkombinat” faoliyatini ijobiy baholab, bank O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan loyihalarning moliyalashtirish jarayonlarida faol ishtirok etayotganini ta’kidladilar. Tomonlar loyihalarni birgalikda moliyalashtirish bo‘yicha muloqotni davom ettirishga kelishib oldilar.
ICBC Standard Bank - Xitoyning Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) va Janubiy Afrikaning Standard Bank Group kompaniyalarining qo‘shma korxonasi bo‘lib, London shahrida joylashgan. Kompaniya xomashyo va tovar bozorlari, investitsiya bankchiligi hamda moliyaviy bozorlar sohalarida global miqyosda faoliyat yuritadi.

Делегация АО "Узметкомбинат" провела встречу с банком ICBC Standard Bank в Лондоне
Делегация АО "Узметкомбинат", возглавляемая Председателем правления - Генеральным директором Баходиром Абдуллаевым, провела встречу с представителями ICBC Standard Bank в Лондоне.
Во время встречи была представлена презентация деятельности, финансовых результатов и инвестиционных проектов компании. Стороны обсудили перспективы сотрудничества в сфере финансирования проектов, использование международных кредитных линий и возможности долгосрочного партнерства.
Представители ICBC Standard Bank сообщили, что банк активно участвует в финансировании проектов в Узбекистане и положительно оценивает развитие промышленного сектора страны. По итогам встречи стороны договорились продолжить диалог по конкретным направлениям совместного финансирования.
ICBC Standard Bank - совместное предприятие китайского Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) и южноафриканской Standard Bank Group. Головной офис расположен в Лондоне. Банк специализируется на операциях на сырьевых и товарных рынках, инвестиционном банкинге и решениях для финансовых рынков, предоставляя услуги клиентам по всему миру.