O‘QUV-AMALIY SEMINAR
Mazkur seminarda  vazirlik va  idoralarning ma’naviy-ma’rifiy  ishlar  bo‘yicha  mas’ullari ishtirok etishdi. Seminar davomida Davlat idoralarida ma’naviy-ma’rifiy ishlarning holati bo‘yicha reyting tizimini joriy qilish taklif qilindi. Bu haqda tizimdagi mas’ul xodimlar uchun tashkil qilingan o‘quv-amaliy seminarda so‘z bordi.
Qolaversa, joriy yildan vazirlik, idora va tashkilotlarda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy  ishlar baholanib, reyting shaklida e’lon qilish taklifi ham ilgari surildi. Shunga ham to‘xtalish kerakki, 2025-yilda “Каlendar reja”ga asosan faoliyatdagi kreativ usul va zamonaviy yondashuvlar e’tiborga olinadi.
Ushbu o‘quv-amaliy seminarda "O‘zmetkombinat" AJ  ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchi Nigora Ataxanova ham ishtirok etdi.

Training and practical seminar.
Officials responsible for spiritual and educational work from ministries and agencies participated in this seminar. During the seminar, the introduction of a ranking system to assess the state of spiritual and educational work in government agencies was proposed. This issue was discussed at the training and practical seminar organized for responsible personnel in the system.
Additionally, it was proposed to evaluate the spiritual and educational work carried out by ministries, agencies, and organizations this year and publish the results in the form of a ranking. It is also worth noting that in 2025, the "Calendar Plan" will take into account creative methods and modern approaches in activities.
The training and practical seminar also saw the participation of Nigora Atakhanova, the advisor on improving the effectiveness of spiritual and educational work and ensuring compliance with state language legislation at "Uzmetkombinat" JSC.