“SALOMATLIK KUNI” SPORT MUSOBAQASI O‘TKAZILDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktyabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6099-sonli Farmonida belgilab berilgan vazifa va topshiriqlar ijrosini ta’minlash, o‘quvchi yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish ishlarini yanada kuchaytirish maqsadida 15-aprel kuni Bekobod shahar Politexnikumida “Salomatlik kuni” sport tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Bekobod shahar hokimi Nasrullo Boboyev ochib, barcha o‘quvchi yoshlarga samimiy tilaklarini bildirdi. Shundan so‘ng Bekobod shahar Politexnikum direktori Jahongir Dushaboyev o‘g‘il-qizlarga omad tilagan holda musobaqaga start berdi.
Albatta bu kabi sport tadbirlari nafaqat jismoniy salomatlik garovi, balki insonning ruhiyati va kayfiyatini ko‘taruvchi, kunni yangi kuch-quvvat va ishtiyoq bilan boshlashga turtki beruvchi muhim vosita. Bu, shubhasiz, oiladagi xotirjamlik, o‘qish jarayonidagi yangi yondashuv va qiziqishlar, mehnat jamoalarida esa foydali ish koeffitsiyentining keskin oshishida ham o‘z aksini topadi. Ushbu tadbirda o‘quvchilar milliy kurash, 100 metrga yugurish, futbol, voleybol, arg‘imchoqda sakrash, arqon tortish, turnikka tortilish, stol tennisi, milliy o‘yinlar kabi, musobaqalarda o‘zlarining jismoniy kuchlarini yana bir karra sinovdan o‘tkazishdi.
Musobaqa so‘ngida g‘olib va sovrinli o‘rinlarni egallagan yoshlarga homiylar tomonidan diplom hamda esdalik sovg‘alar topshirildi.

В БЕКАБАДСКОМ ПОЛИТЕХНИКУМЕ ПРОШЁЛ СПОРТИВНЫЙ ПРАЗДНИК «ДЕНЬ ЗДОРОВЬЯ»
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан от 30 октября 2020 года №ПФ-6099 "О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта", в целях усиления пропаганды здорового образа жизни среди учащейся молодежи,  14 апреля в Бекабадском политехникуме состоялось спортивное мероприятие, посвященное   «Дню здоровья».
Спортивное мероприятие открыл хоким города Бекабада Насрулло Бабаев, который пожелал молодёжи успехов в соревнованиях.  с приветственным словом выступил также директор политехникума Жахонгир Душабоев,  давший старт спортивным состязаниям.
Подобные мероприятия  играют важную роль не только в укреплении физического здоровья, но и в поднятии духа и настроения, способствуют началу дня с бодростью и позитивом. Несомненно, это отражается на атмосфере в семье, интересе к учебе, а также на повышении продуктивности в трудовых коллективах.
В этот день учащиеся приняли участие в  соревнованиях по национальной борьбе кураш, бегу на 100 метров, футболу, волейболу, прыжкам через скакалку, перетягиванию каната, подтягиванию на турнике, настольному  теннису и традиционным народным играм. Ребята смогли проявить свою силу, ловкость и выносливость.
По итогам состязаний победители и призеры были награждены дипломами и памятными подарками от спонсоров.