SEMINAR-TRENING O‘TKAZILDI
“O‘zmetkombinat” AJda korrupsiyaga qarshi siyosat bo‘yicha seminar-trening o‘tkazildi. Tadbirni Komplayens xizmati tashkil qilib, unda korxona bo‘linmalari va filiallari xodimlari ishtirok etishdi.
Ishtirokchilarga  manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish bo‘yicha qonunchilik talablariga, korrupsiyaviy xavflarni kamaytirish choralariga, shuningdek, sovg‘alar qabul qilish, vakillik xarajatlari va ishbilarmon uchrashuvlarni tashkil etish qoidalariga oid eslatmalar berildi.
Bunday dasturlar jamoada oshkoralik va mas’uliyat madaniyatini  shakllantirish, ishonchni mustahkamlash hamda huquqiy xavflarni kamaytirishga xizmat qiladi.

В АО "УЗМЕТКОМБИНАТ" ПРОШЁЛ СЕМИНАР-ТРЕНИНГ
В АО «Узметкомбинат» состоялся семинар-тренинг по антикоррупционной политике, организованный Службой комплаенса. В мероприятии приняли участие сотрудники подразделений и филиалов предприятия.
Участникам подробно разъяснили требования законодательства по предотвращению конфликта интересов, меры по снижению коррупционных рисков, а также правила, касающиеся принятия подарков, представительских расходов и организации деловых встреч.
Подобные программы способствуют формированию в коллективе культуры прозрачности и ответственности, укреплению доверия и снижению правовых рисков.