MARDLAR QO‘RIQLAYDI VATANNI
Metallurglar madaniyat saroyida 14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tashkil etilganligining 32 yilligi munosabati bilan tantanali bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Bayram tadbirini "O‘zbekiston metallurgiya kombinati" aksiyadorlik jamiyati Boshqaruv raisining o‘rinbosari - umumiy masalalar bo‘yicha direktor Akmal Sharipov o‘zining nutq so‘zlari bilan ochib, bayram bilan barcha yurtdoshlarimizni samimiy muborakbod etdi.
Тadbirda kombinatimizni uzoq yillardan buyon mardonavor himoya qilib kelayotgan O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi toifalangan obyektlarni qo‘riqlash qo‘mondonligiga qarashli harbiy qism, Idoraviy harbiylashtirilgan qorоvullik, Korporativ xavfsizlik va resurslarni himoya qilish departamenti hamda "O‘zmetkombinat" aksiyadorlik jamiyati obyektlarida yong‘in xavfsizligini ta'minlashni tashkil etish bo‘limlari xodimlari barchaga namuna bo‘layotgan samarali mehnat faoliyatlari, kombinatimiz ravnaqiga, erishilayotgan yutuqlariga qo‘shayotgan munosib hissalari uchun Boshqaruv raisi o‘rinbosari - umumiy masalalar bo‘yicha direktor Akmal Sharipov va Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Veliullayeva  tomonidan "Tashakkurnoma" hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.
Bayram tadbirida Metallurglar madaniyat saroyining ijodiy jamoasi tomonidan namoyish etilgan bayram konserti uning qatnashchilariga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

ОНИ СТОЯТ НА СТРАЖЕ БЕЗОПАСНОСТИ СТРАНЫ
В Дворце культуры металлургов прошло торжественное мероприятие, посвящённое 14 января — Дню защитников Родины и 32-й годовщине образования Вооружённых сил Республики Узбекистан.
Мероприятие открыл заместитель председателя правления – директор по общим вопросам АО «Узметкомбинат» Акмал Шарипов. В своём выступлении он поздравил участников с праздником и отметил важную роль подразделений, обеспечивающих безопасность страны и производственных объектов.
В рамках церемонии сотрудникам воинской части Командования по охране категорированных объектов Министерства обороны, ведомственной военизированной охраны, Департамента корпоративной безопасности и защиты ресурсов, а также отдела пожарной безопасности комбината были вручены благодарности и памятные подарки. Награждение провели Акмаль Шарипов и председатель Объединённого профсоюзного комитета Эльзара Велиуллаева.
Праздничная программа творческого коллектива Дворца культуры металлургов подчеркнула значимость события и стала достойным завершением мероприятия.