VAKILLARIMIZ G‘OLIB VA SOVRINDORLAR SAFIDA
28-aprel – Butunjahon mehnatni muhofaza qilish kuni munosabati bilan O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi Toshkent viloyati Kengashi tomonidan "Mehnat muhofazasi va xavfsizligi bo‘yicha jamoatchilik nazoratini tashkil etish yuzasidan Respublika ko‘rik-tanlovi''ning Toshkent viloyati bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu ko‘rik-tanlovda viloyatdagi korxona va tashkilotlarda kasaba uyushmasi va mehnat muhofazasi yo‘nalishi bo‘yicha yuqori natijalarga erishgan mutaxassislar ishtirok etishib, bir qator nominatsiyalar bo‘yicha taqdirlanishdi.
Tanlovda g‘olib va sovrindorlar safida "O‘zmetkombinat" AJ vakillarining ham borligi biz uchun quvonarlidir:
"Eng yaxshi kasaba uyushma qo‘mitasi" nominatsiyasi bo‘yicha 1-o‘rinni Elektrda po‘lat eritish bo‘linmasi kasaba qo‘mitasi raisi Ma'ruf Allamuratov egalladi.
"Eng yaxshi tashkilot" nominatsiyasi bo‘yicha 2-o‘ringa Temir-tersaklarni qayta ishlash bo‘linmasi loyiq deb topildi.
"Eng yaxshi mehnat muhofazasi vakili" nominatsiyasi bo‘yicha 2-o‘rinni Elektrotexnika laboratoriyasi muhandisi Lochin Djurayev qo‘lga kiritdi.
"Eng yaxshi mehnat muhofazasi bo‘yicha yosh mutaxassis" nominatsiyasi bo‘yicha 3-o‘rin Sanoat xavfsizligi va mehnat muhofazasi departamenti muhandisi Shahboz Eraliyevga nasib qildi.
G‘olib va sovrindorlar O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasi Toshkent viloyati Kengashi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

НАШИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ СРЕДИ ПОБЕДИТЕЛЕЙ И ПРИЗЁРОВ
28 апреля, в рамках Всемирного дня охраны труда, в Ташкентской области состоялся областной этап Республиканского конкурса по организации общественного контроля в сфере охраны труда и безопасности, организованный Советом Федерации профсоюзов Узбекистана.
В конкурсе приняли участие специалисты предприятий и организаций области, достигшие высоких результатов в работе по охране труда. Участники соревновались в нескольких номинациях и получили дипломы и памятные подарки за профессиональные достижения.
Среди победителей и призёров - и представители АО «Узметкомбинат»:
- Маруф Алламурадов, председатель профсоюзной организации Электросталеплавильного подразделения, занявший 1-е место в номинации «Лучшая профсоюзная организация».
- Копровый цех стал обладателем 2-го места в номинации «Лучшее предприятие».
- Лочин Джураев, инженер Электротехнической лаборатории, получил 2-е место в номинации «Лучший специалист по охране труда».
- Шахбоз Эралиев, инженер Департамента промышленной безопасности и охраны труда, занял 3-е место в номинации «Лучший молодой специалист по охране труда».
Все победители и призёры были награждены дипломами и памятными подарками Совета Федерации профсоюзов Ташкентской области, подчеркнув важность профессионализма и высокого уровня организации работы по охране труда на предприятиях региона.