Kombinat Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan 1-iyun Xalqaro bolalarni himoya qilish kuniga bag‘ishlab, kombinat ishchi-xodimlari farzandlari uchun "Do‘stlik" marafoni sport tadbiri o‘tkazildi
“O‘zmetkombinat” AJ Markaziy laboratoriyasida faoliyat yuritayotgan, 35 yoshdan oshmagan, egallab turgan lavozimidan qat’iy nazar laboratoriya ishi mutaxassisligini tamomlagan ishchi-xodimlar o‘rtasida “Eng yaxshi yosh laborant” kasb-mahorat tanlovi o‘tkazildi
«30-iyun – Yoshlar kuni» munosabati bilan Yoshlar oyligi doirasida “O‘zmetkombinat” AJ da 30 yoshgacha bo‘lgan kombinat ishchi-xodimlari ishtirokida velomarafoni o‘tkazildi
«30-iyun – Yoshlar kuni» munosabati bilan kombinatda 30 yoshgacha bo‘lgan kombinat ishchi-xodimlari ishtirokida "Ehg yaxshi oshpaz" ko'rik tanlovi bo'lib o'tdi
«30-iyun – Yoshlar kuni» munosabati bilan Yoshlar oyligi doirasida Metallurglar madaniyat saroyida “Yoshlar innovatsion konferensiyasi" bo‘lib o‘tdi
“O‘zmetkombinat” AJ vakillaridan iborat delegatsiya MVA "General management" kasbiy qayta tayyorlash kursida stajirovka o‘tash va yakuniy attestatsiya ishini himoya qilish maqsadida G.I. Nosov nomidagi MDTUga tashrif buyurishdi
"O'zmetkombinat" AJning 80 yillik yubileyi munosabati bilan kombinat ishchi-xodimlari o'rtasida "Kombinatning eng yorqin xotirasi" mavzusida eng yaxshi maqolalar, she’riy asarlar, videoroliklar va eng yaxshi fotosuratlar yo'nalishlari bo'yicha tanlovda g‘olib va sovrindorlar aniqlanib, ular tantanali ravishda taqdirlandilar

- Объединенным профсоюзным комитетом комбината было проведено спортивный марафон "Дружба" для детей работников комбината, приуроченный к Международному дню защиты детей.
- Проведен конкурс профессионального мастерства ”Лучший молодой лаборант“ среди работников Центральной лаборатории комбината до 35 лет, независимо от занимаемой должности, окончивших специальность "Лабораторное дело"
- В рамках месячника молодежи "30 июня – День молодежи“ в АО ”Узметкомбинат" был проведен веломарафон с участием работников комбината в возрасте до 30 лет
- По случаю "30 июня – Дня молодежи" на комбинате прошел конкурс "Лучший повар" с участием работников комбината в возрасте до 30 лет.
- В рамках Месячника молодежи во Дворце культуры металлургов прошла молодежная инновационная конференция.
- Делегация, состоящая из представителей АО ”Узметкомбинат", с целью прохождения стажировки и защиты итоговой аттестационной работы на курсах профессиональной переподготовки МВА "General Management" посетили МГТУ им. Носова
- В связи с 80-летним юбилеем АО "Узметкомбинат" среди работников комбината были определены победители и призеры конкурса на лучшие статьи, поэтические произведения, видеоролики и фотографии.