METALLURGLAR FARZANDLARI UCHUN YANGI YIL TUHFASI
Bayramning intiqib kutilishiga sabab turfa xil sovg‘alar bilan bir qatorda Qorbobo va Qorqizning chiqishlari yurtimiz teatrlari tomonidan tayyorlangan yorqin va rang-barang tomoshalardir.  Kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan Metallurglar madaniyat saroyida O‘zbekiston Yoshlar teatri ijodiy jamoasi tomonidan kombinat ishchi-xodimlarining farzandlari uchun Walt Disney kinostudiyasining "Simba: Sherlar to‘dasi jangi" spektakli namoyish etilmoqda.
Teatr jamoasining so‘zlariga qaraganda ushbu spektakl yangicha yo‘nalishda, ertaknamo tarzda yaratilgan. Qolaversa,  spektaklning musiqali tayyorlanganligi bolajonlarimiz uchun haqiqiy bayram tuhfasi bo‘ldi. Ularning ko‘zlaridagi quvonchni ko‘rib, aktyorlar yanada katta shijoat bilan sahnaga chiqadilar.
Albatta ko‘plab teatrlar nafaqat kichkintoylar, balki ularning ota-onalari uchun ham yangi, qiziqarli tomoshalar yaratishga harakat qilishadi. "Simba: Sherlar to‘dasi jangi" spektakli haqida qisqacha to‘xtaladigan bo‘lsak, ushbu spektakl mehr-oqibat, oila hamjihatligi haqida so‘zlanadi.

At the initiative of the Trade Union Committee, the creative team of the Uzbekistan Youth Theater staged a performance of Walt Disney's "Simba: Battle of the Lion Prides" for the children of the plant's employees at the Metallurgists' Palace of Culture.
According to the theater's team, this play has been crafted in a new, fairy-tale-inspired format. Additionally, its musical production became a true holiday gift for the children. Seeing the joy in their eyes motivates the actors to perform with even greater enthusiasm.
Of course, many theaters strive to create new and engaging performances not only for children but also for their parents. Speaking of "Simba: Battle of the Lion Prides," the play focuses on kindness, family unity, and mutual support.
The children left the performance filled with impressions, embarking on a journey to the magical world of fairy tales.