12.02.2025 12.02.2025 2987
Yig‘ilishga O‘zbekiston metallurgiya va mashinasozlik tarmoqlari xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining bosh mutaxassisi Ilhomjon Kamolov raislik qildi.
Kun tartibidagi birinchi masala – Ijroiya apparati sex kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-yil fevraldan 2025-yilning fevraligacha bo‘lgan davr mobaynidagi faoliyati yakunlari va xodimlarning ijtimoiy-iqtisodiy huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida kelgusidagi vazifalar to‘g‘risida Ijroiya apparati sex kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Yusuf G‘oyibnazarov ma’lumot berib o‘tdi. Shundan so‘ng O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining nizomiga asosan delegatlar yashirin ovoz berish orqali nomzodlar orasidan Ijroiya apparati kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisini saylashdi. Saylovda ko‘pchilik ovoz olgan Yusuf G‘oyibnazarov Ijroiya apparati kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi lavozimiga saylandi. Yig‘ilishda Ijroiya apparati kasaba uyushmasi qo‘mitasi tarkibi hamda “O‘zmetkombinat” AJ kasaba uyushmasi qo‘mitasining hisobot-saylov konferensiyasiga delegatlar saylandi.
Yig‘ilishda Metallurgiya va mashinasozlik sanoati xodimlari Kasaba uyushmalari Respublika Kengashi raisi, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi Axmadjon Haqqulov ishtirok etdi.

СОСТОЯЛОСЬ ОТЧЕТНО-ВЫБОРНОЕ СОБРАНИЕ
Заседание возглавил главный специалист Республиканского совета профсоюза работников металлургии и машиностроения Узбекистана Илхомжон Камолов.
Первым вопросом на повестке дня были итоги деятельности цехового комитета профсоюза Исполнительного аппарата за период с февраля 2020 года по февраль 2025 года, а также будущие задачи по защите социально-экономических прав и интересов работников. С докладом по этому вопросу выступил председатель цехового комитета профсоюза Исполнительного аппарата Юсуф Гойибназаров.
Затем, в соответствии с уставом Федерации профсоюзов Узбекистана, делегаты путем тайного голосования выбрали председателя профсоюзного комитета Исполнительного аппарата. По итогам голосования большинством голосов на эту должность был избран Юсуф Гойибназаров. В ходе собрания также был сформирован состав профсоюзного комитета Исполнительного аппарата и избраны делегаты на отчетно-выборную конференцию профсоюзного комитета АО «Узметкомбинат».
В заседании принял участие председатель Республиканского совета профсоюзов работников металлургической и машиностроительной промышленности, заслуженный работник промышленности Республики Узбекистан Ахмаджон Хаккулов.