MALAKA OSHIRISH KURSI TASHKIL ETILDI
2025-yil 7-aprelidan 11-apreligacha “O‘zmetkombinat” AJning Xodimlar malakasini baholash, o‘qitish va rivojlantirish boshqarmasida navbatdagi malaka oshirish kursi tashkil etildi. Unda, O‘zbekiston Respublikasi Sanoat xavfsizligi Davlat qo‘mitasi “Kontexnazorat o‘quv” DM mutaxassisi “Sanoat xavfsizligi” mavzusi bo‘yicha kombinat xodimlarining bilim va ko‘nikmalari oshirmoqda.
O‘quv kursi davomida sanoat xavfsizligining umumiy talablari, lavozim yo‘riqnomalari, avariyani lokalizatsiya va likvidatsiya qilish rejalari, avariyaga qarshi tizimlar va rejimlar, texnik xavfsizlik vositalarining tuzilishi va ishlatish prinsiplari, qurilmalar, himoya vositalari va nazorat o‘lchov asboblarining tuzilishi, ularni harakatga keltirish va ulardan foydalanish kabi mavzularda ma’lumotlar berilib o‘qitilmoqda.
E’tiborlisi, ushbu kurs xodimlarning tajribasini oshirish bilan bir qatorda, noxush holatlarni  oldini olish va muvaffaqiyatli faoliyat uchun zarur bo‘lgan barcha bilim va ko‘nikmalarni beradi.

ОРГАНИЗОВАН КУРС ОБУЧЕНИЯ
С 7 по 11 апреля 2025 года Управлением оценки квалификации, обучения и развития персонала АО «Узметкомбинат» организован очередной курс повышения квалификации. Темой курса стала «Промышленная безопасность», а занятия для работников комбината проводит специалист Государственного комитета по промышленной безопасности Республики Узбекистан.
В рамках обучения рассматриваются такие важные темы, как:
• общие требования промышленной безопасности,
• должностные инструкции,
• планы локализации и ликвидации аварий,
• системы и режимы предупреждения аварий,
• устройство и принципы работы технических средств безопасности,
• приборы, средства защиты и контрольно-измерительные устройства, их применение и порядок приведения в действие.
Отметим, что данный курс не только способствует повышению профессионального уровня сотрудников, но и обеспечивает их всеми необходимыми знаниями и навыками для предотвращения аварийных ситуаций и эффективного выполнения своих обязанностей.